Як навчити дітей любити тварин?
Навіщо дітям любити тварин
Це необхідно для соціалізації дитини та виникнення в ній почуття турботи, дружби. У віці 2-3 років дитина ще не може повноцінно спілкуватися навіть з однолітками, що вже говорити про дорослих. Тут на допомогу і приходять домашні тварини. Добродушна кішка або собака і погладять дитину, і пограються з нею, і спати покладуть.
Важливо не прогадати з розмірами вихованця і його породою. Останній параметр дуже сильно впливає на характер і темперамент. Бійцівські, мисливські або занадто горді собаки не уживуться з малюком, тому що будуть вимагати від вас стільки ж уваги для себе.
Як навчити дітей любові до тварин
Звичайно, дитина не зможе зробити якихось висновків без ваших мудрих дорослих настанов. Це і називається вихованням. Прищепити любов до тварин можна читанням оповідань та їх поясненням, розмовами. Іноді все ж може бути, що тварина неправильно відреагує на дитину. Якщо кішка дряпає, ні в якому разі не варто говорити дитині дати здачі. Більш того, варто запобігти цьому. Найправильнішим буде пояснити, чому так сталося і як тварині може бути неприємно. Найкращі стосунки завжди ґрунтуються на взаємній повазі, тому не варто самим проявляти агресію до тварини, якщо випадково було розбито горщик з улюбленою квіткою або порвані шпалери. Догляд за кожною твариною вимагає відвідування зоомагазину, нехай і зрідка. Під час таких походів завжди можна взяти малюка з собою. Купівля корму або іграшки буде тим самим проявом турботи і любові. Якщо ваш улюбленець гуляє на вулиці самостійно, то варто подумати над тим, щоб мити його частіше. Захищати дитину від тварини, тому що вона брудна або заразна, неправильно. Не варто боятися ускладнювати собі життя. Щоб дитина полюбила тварин, не боялася їх і ставилася з повагою, достатньо приймати свого вихованця як члена сім 'ї. Не треба обмежувати його в правах, несправедливо ставиться до нього. Якщо ви весь час живете в квартирі або будинку, але з якоїсь причини утримувалися від взяття кошеняти або цуценяти, саме час зробити це. Ваша дитина сама попросить про це, коли прийде час. Не варто відмовляти в такій дрібниці, яка насправді подарує купу незабутніх і веселих моментів при належному відношенні.