Попередження дорожньо - транспортного травматизму серед дошкільників.

Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання — забезпечення безпеки руху пішоходів. У попередженні дорожньо-транспортного травматизму важливу роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам правил дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на вулицях і дорогах.
Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:
- не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила до­рожнього руху;
- не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, щоб своїм прикладом не заохотити дітей;
- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користува­тись підземним переходом;
- на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пі­шохідним переходом;
- при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радити дітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;
- не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними за­собами;
- вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай — спереду, тролейбус, автомобіль та автобус - позаду);
- не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транс­портом;
- не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги;
- не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від
Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!·
Чи легко навчити дитину правильно поводитися на дорозі?
На перший погляд легко. Треба тільки познайомити його з основними вимогами Правил дорожнього руху й ніяких проблем. Насправді дуже важко. Адже ми, батьки, щодня на очах рідного чада порушуємо ці самі горезвісні Правила, і не замислюємося , що ставимо перед дитиною нерозв'язне завдання : як правильно? Як говорять або як роблять?
Коли ж дитина попадає в дорожню подію, то винуваті все : водій, дитячий садок, школа, Державтоінспекція. Чому не навчили, не показали, не вберегли? Забуваючи при цьому, що в першу чергу батьки своїм прикладом повинні навчити й уберегти. Якщо ви дійсно зацікавлені в тому , щоб ваша дитина володіла навичками безпечної поведінки на дорозі , то не зводьте процес навчання до порожньої фрази: "Будь обережний на дорозі ". Вона не пояснює дитині, чого власне на дорозі треба боятися. Де його може підстерігати небезпека? Краще використовуйте дорогу у дитячий садок і назад для відпрацьовування навичок поведінки на дорозі. Дитина твердо повинна знати, що дорогу можна переходити тільки у встановлених місцях: на пішохідному переході й на перехресті . Але й у цьому випадку ніхто не може гарантувати його безпеку. Тому, перш ніж вийти на дорогу , зупиніться з дитиною на відстані 50 см - 1метра від краю проїжджої частини, зверніть його увагу, що подивитися ліворуч і праворуч треба обов'язково з поворотом голови, і якщо по обидва боки немає транспорту, що представляє небезпеку, можна вийти на проїжджу частину. переходити дорогу треба спокійним розміреним кроком і ні в якому випадку не бігцем. Більшу небезпеку для дітей представляють нерегульовані пішохідні переходи. Тут дитині важливо переконатися, що відстань до автомашин по обидва боки дозволить йому перейти дорогу без зупинки на середині проїзної частини. На регульованому пішохідному переході поясніть дитині, що червоний і жовтий сигнал світлофора - забороняючі . Особливо небезпечно виходити на дорогу при жовтому сигналі, тому що деякі машини завершують проїзд перехрестя й при цьому збільшують швидкість. Зелений сигнал - дозволяючий , але він не гарантує пішоходові безпечний перехід, тому перш ніж вийти на дорогу треба подивитися ліворуч і праворуч і переконатися, що всі машини зупинилися, небезпеки немає. Часто діти попадають під колеса транспорту, коли, вийшовши з автобуса або тролейбуса, намагаються перейти на інший бік дороги . Поясніть дитині, що в цьому випадку небезпечно обходити транспортний засіб як спереду , так і позаду, тому що він великий й із-за нього нічого не видно . Треба почекати поки автобус або тролейбус від’їде. Велику небезпеку для дітей представляють предмети, що загороджують огляд (забори , автомашини, узимку - замети, улітку - чагарники, дерева). Краще відійти від них подалі, і перейти дорогу , де безпечно. Якщо ваша дитина скоро йде в перший клас, то вже зараз неодноразово пройдіть із ним маршрут від будинку до школи й назад , звертаючи увагу дитини на всі небезпеки, які можуть зустрітися йому на шляху . Заздалегідь обговоріть , що в складній ситуації треба звернутися по допомогу до дорослих. Дайте можливість дитині пройти цей маршрут самостійно, спостерігаючи за нею з боку. Потім детально проаналізуйте разом з дитиною усі її дії.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування